Logitech Solar ile Pil out Işık in

logitech-solar-klavye

Klavye konusunda çok seçici değilim. Genel tercihim bu zamana kadar hep kabloludan yana olmuştur . Zira wireless klavyelerde yaşadığım pil sorunları, tepki süresi zayıflığı gibi sıkıntılardan sonra bugün Media Markt’da gezinirken Logitech’in Wireless Solar Keyboard K750 modeline gözüm takıldı. Genel tasarım olarak gayet sade ve şık olmasıyla birlikte solar enerji sistemiyle çalışması yani gün ışığı ile pil sorununu tamamen ortadan kaldırmışlar.

Gün ışığı dediğime bakmayın, sadece güneşli ortamlarda değil, basit bir şekilde evinizdeki oda lambasının yaydığı ışıktan aldığı enerjiyle de çalışıyor. Evimdeki bilgisayarın bulunduğu alan çok fazla güneş görmüyor. Migrenden dolayı aydınlatma olayını da genelde loş tutarım. Buna rağmen şuan bu yazıyı oldukça rahat yazabiliyorum. Tuşların sertliği ve aralarındaki mesafe de oldukça tatmin edici.

Klavyenin, logitech.com’dan indirilebilir durumda 2 adet de yazılımı var. Logitech Solar App ve Unifying .

logitech-solar-appSolar App yazılımı ile klavye üzerindeki güç tuşuna bastığınızda o an için klavyenin gördüğü ışığın kalitesini ve klavyenin genel şarj süresini detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Klavyenin üzerine telefonun ışığını tuttuğumda da eş zamanlı olarak değerlerin değiştiğini görebiliyorum.

Unifying yazılımı ise, USB bağlantı noktasına takılı kalabilen ve aynı cihaza altı adete kadar uyumlu fare ve klavyeyi kolaylıkla bağlamanıza olanak tanıyan çok küçük bir kablosuz alıcıdır. Hareket ederken alıcıyı çıkarmanız gerekmez, dolayısıyla kaybetmekten korkmanıza da gerek yok.

unifying

 

Uzun zamandan sonra ilk defa bir klavyeyi bu kadar çok sevdim. Yakın zamanda klavye değiştirecek olanlara kesinlikle tavsiye ederim. An itibariyle akakce.com’dan en ucuz fiyatlara baktığımda 153 TL ile 190 TL arasında olduğunu gördüm. Ankara’da İstanbul yolundaki Media Markt’dan 110 TL’ye aldım. Ben almadan önce fiyat karşılaştırması yapmamıştım. Açıkçası şuan bir kez daha mantıklı bir alışveriş olduğuna karar verdim 🙂

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 ile ilgili detaylı bilgi için kendi sitesine ulaşabilirsiniz.

 

Bu arada klavye ile birlikte Logitech z553 modeline sahip ses sistemide aldım. Bu ürününde gerek tasarımı gerek vermiş olduğu ses kalitesi inanılmaz. Bu adamlar gerçekten bu işi biliyor.

 

29 Ekim 1985 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 2000 yılından bu yana Bilişim teknolojileri güvenliği, Arayüz tasarımı, Web tabanlı interaktif projeler, internet reklamcılığı ve proje danışmanlığı konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Diwio Creative'in kurucusudur.

1 yorum yapılmış

  1. hasan   •  

    Güzel paylaşımınız için teşekkür ederiz. Kişisel bir sayfa için oldukça profosyonel.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir